Nawigacja
Newsletter
Podaj swój adres email, a otrzymasz informacje o nowych ofertach
Linki

Zainwestuj w Wejherowie » Wejherowo dla inwestorów

Szanowni Państwo,

Wejherowo to miasto powiatowe położone w zachodniej części Aglomeracji Trójmiejskiej. Dzięki swojej dogodnej lokalizacji oraz walorom turystycznym jest świetnym miejscem do zamieszkania jak i rozwinięcia działalności swojej firmy.

Bliskość milionowej aglomeracji, droga krajowa nr 6 Gdynia – Szczecin, linia Szybkiej Kolei Miejskiej i dostępność terenów inwestycyjnych świadczą o wysokim potencjale gospodarczym Wejherowa.

Z kolei otoczenie lasów i terenów zielonych pozwala na relaks i wypoczynek. Na atrakcyjność Wejherowa wpływ mają również: dbałość o bezpieczeństwo, rozbudowana infrastruktura techniczna oraz dobrze rozwinięta oświata wraz z obiektami rekreacyjno-sportowymi.

Dzięki temu, iż Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego obejmuje 98% powierzchni miasta inwestowanie odbywa się na jasno określonych zasadach.

Wejherowo to dynamicznie rozwijające się miasto, w którym przybywa mieszkańców, a także przedsiębiorców. Liczę na to, iż staną się Państwo częścią naszego społeczeństwa.

Mieszkaj i inwestuj w Wejherowie!

Krzysztof Hildebrandt
Prezydent Miasta Wejherowa

„Wejherowo jest miejscem niezwykle atrakcyjnym dla inwestorów. Podstawowym atutem jest przede wszystkim bliskość aglomeracji trójmiejskiej, dzięki czemu nowopowstałe firmy mają szeroki dostęp do wykwalifikowanych kadr, zaplecza naukowego oraz licznych poddostawców i kooperantów. Większość inwestorów przeznacza swoją produkcję na rynki zewnętrzne, stąd duże znaczenie odgrywa dla nich dostępność komunikacyjna i infrastruktura transportowa. Pod tym względem Wejherowo jak i cały region podlegają ciągłym przeobrażeniom poprawiając swoją pozycję. Należy tu m.in. wymienić niedaleko zlokalizowany port lotniczy z szeroką i stale rozbudowywaną siatką połączeń, porty morskie obsługujące największe statki oceaniczne, czy też liczne inwestycje drogowe. Z drugiej strony Wejherowo to bezpośrednie sąsiedztwo malowniczych Kaszub, zapewniających atrakcyjne spędzenie czasu wolnego.

Zalety Wejherowa wynikające z jego położenia są dodatkowo wzmacniane proinwestycyjną postawą władz miejskich, które swoimi działaniami tworzą dobry klimat dla rozwoju biznesu.”

Marcin Piątkowski
Kierownik Centrum Obsługi Inwestora
w Agencji Rozwoju Pomorza S.A.